Rogeris Federeris: vienas iš geriausių sporto istorijos teniso žaidėjų

Roger Federer yra pripažįstamas daugelio ekspertųgeriausias teniso žaidėjas visą laiką. Jis nustato pasaulio įrašai apie daugiausiai pergalių iš Grand Slam turnyruose, daug metų nuosekliai užėmė pirmąją poziciją ATP reitingą ir yra laikomas standartinis modelis universalus grotuvas, kuris gali žaisti vienodai gerai ant visų paviršių tipų.

Žaidimo stilius

Kaip ir daugelis jo bendraamžių, jauni šveicaraipavyzdys nesugebusio amerikietiško teniso žaidėjo Pete Sampras. Nenuostabu, kad nuo pat karjeros teniso pradžios Rogeris Federeris nusprendė elgtis savo stabo lošimo būdu. Puikūs Rogerio fizikiniai duomenys jam leido agresyviai, dominuojančiai veikti, pakoregavę užpuolimo žaidimą ant nugaros linijos su nuolatiniais išėjimais į tinklą.

roger federer

Aukštas Šveicarijos įsitikinęs pats jautėsiakys, dažnai užpildydamos savo derinius su smūgiais nuo vasaros, smashi ir atvirkščiai. Vėliau jis įvairino savo taktinį arsenalą, atsisakydamas lažintis dėl nuolatinių rizikingų išėjimų, leidžiančių jam staigaus kokybinio šuolio į vystymąsi ir karaliauti pasaulio teniso sostą.

Stiprios tenisininko Rogerio Federerio savybės taip pat laikomos puikiu priekiu, jis aktyviai naudoja vienpusį streiką kairėje, o tai šiuolaikiniame teniso retenybė.

Šveicarijoje yra vienas iš galingiausių pietvakariųjis įdarbino dar 50 azų kitoms rungtynėms. Jis geras priėmimų metu, puikus judėjimas teisme. Turtingas taktinis bagažas ir aukšta žaidimo žvalgyba leidžia jam jaustis pasitikintys bet kokio tipo danga, vienintelis nepatogus Šveicarijos varžovas gali būti laikomas tik Rafaelu Nadalu, kurį jis nuolat pralaimėjo finale ant žemės aikštelių.

Kelionės pradžia

Roger Federeris gimė 1981 m. Bazelyje iriš tikrųjų, yra beveik tokio pat amžiaus, kaip ir kita Šveicarijos legenda pasaulio teniso - Martina Hingis. Tačiau, jei mergaitė įveikė teniso olimpą labai jauname amžiuje ir labai anksti savo karjerą, tada Roger tapo žvaigždė jau Martinos nuosmukio metu.

Nepaisant to, Federeris vis dar yra jaunesnio lygiopritraukė specialistų dėmesį, reguliariai laimėdamas jaunų žmonių "Grand Slam" turnyrus. 1999 m. Šveicarija pateko į pirmuosius šimtus pasaulio reitingų, tuo metu sugebėjusi įveikti dešimtuką tenisininką, taip pat pasiekti ATP turnyro finalą.

federer roger tenisas

Tikras jo laimėjimas buvo 2001 m.kai Rogeris sugebėjo laimėti savo pirmąjį ATP titulą, mušdamas finalą Milano turnyre Julieną Bute. Po metų jis pakartojo savo sėkmę, nugalėdamas Maratą Safiną, be to, jis paėmė dar daugiau trofėjų. Ši sėkmė leido jauniems šveicariams patekti į dešimtuką pasaulio reitingą ir dalyvauti finaliniame turnyre.

Proveržis

Iki taško Roger Federeris buvo vienasiš daugybės talentingų žaidėjų, bet tada sugebėjo įgyti neginčytino pasaulio teniso lyderio statusą. 2003 m. Šveicarų tenisininkas laimėjo penkis ATP titulus, taip pat sugebėjo laimėti savo pirmąjį "Grand Slam" turnyrą, laimėjęs "Wimbledon" finalą virš Mark Filipisu.

statistika roger federer

Metų pabaigoje jis dalyvavo finaleturnyras ATP. Davilis Nalbandianas, Andreas Agassi buvo labai nepatogiai konkurentai jam, su visais jų Federeris turėjo neigiamą pusiausvyrą pergalių ir pralaimėjimų. Tačiau tada Roger padarė pakeitimus savo žaidimo stiliumi. Jis atsisakė nuolatinių perėjimų į tinklą idėjos, kurią patyrę tenisininkai tinkamai panaudojo prieš jį, priešinantis šiam kompetentingam kontratakos žaidimui.

Rogeris Federeris pradėjo groti daugiau ant nugaroslinija, nuolat lydydamas konkurentus su galingais smūgiais, kurie pradėjo duoti norimą rezultatą. Finalinio turnyro "ATP" finale jis nuolatos įveikė pirmąją pasaulio raketę Andy Rodiką ir Andreą Agassi, užėmęs antrą vietą reitinge.

Pasaulio teniso karalius

Statistika Roger Federer vėlesniais metaissmogia teniso specialistų vaizduotę. Jis laimėjo 19 titulų Grand Slam, nuo 2004 iki 2008 jis visada buvo teniso sosto. Įrašyta, kad per 237 savaites iš eilės jis buvo pasaulio reitingo viršūnėje, ir iš viso jis užėmė pirmąją pasaulyje raketę 302 savaites.

teniso roger federer

Užsiimęs universaliojo žaidėjo statusu, jisAš jaučiuosi gerai visoms dangų rūšims. Tiesa, ant žemės teismai turėjo rimtą varžovą Raphaelio Nadalio asmenyje. Istorija įtraukta į jų epinę konfrontaciją turnyruose "Roland Garros", kai keletą metų iš eilės ispanas nugalėjo Rogerį Prancūzijos "Open" finale. Tik 2009 m. Federeris pasiekė nepasiekiamą aukštį, todėl surinko karjerą "Grand Slam".

Sulaukęs trisdešimties metų ribos, Šveicarijatenisininkas prarado ryškumą, konkurentai vis labiau jį įveikė ir jis nebebuvo absoliutus pirmas skaičius. Per pastaruosius keletą metų daugelis jau pamiršo apie jį, tačiau 2017 m. Rogeris atrodė antrą jaunimą ir laimėjo du "Grand Slam" turnyrus, čempionatą "Australian Open" ir "Wimbledon" turnyre.